logo
صنایع ماشین سازی دکتر قشلاق
صنایع ماشین سازی دکتر قشلاق

بررسی کامل تاثیر لبنیات بر پوست

تاثیر لبنیات بر پوست - دکتر قشلاق

پرخوری عصبی و سو تغذیه احتمال این که فرد نتواند ترکیبات مهم و موثر را دریافت کند افزایش می دهد. این امر منجر به شل شدن ، از بین رفتن قابلیت ارتجاعی و خشکی پوست ، تغییر رنگ آن به سربی و خاکستری می شود. تاثیر لبنیات بر پوست یک بحث تخصصی است که در این مقاله با استناد بر بیانات و تحقیقات برخی تیم های تخصصی و افراد صاحب نظر به بررسی این موضوع مهم می پردازیم.

بدون شک انواع محصولات لبنیاتی مانند شیر، پنیر، کره، خامه، دوغ و … جایگاه ویژه ای را در رژیم غذایی مردم برای خود ایجاد کرده است. در همین راستا کارگاه ها، فروشگاه ه و حتی شرکت های متعددی با بهره گیری از انواع تجهیزات لبنیاتی اقدام به تولید انواع مختلفی از فراورده های لبنی نموده اند. 

با استناد بر بیانات سخنگوی شرکت لبنیات یکی از شرکت های معتبر ایرانی ، برخی از متخصصان تغذیه موضوع را در این زمینه مطرح کرده اند و در برخی موارد مصرف شیر می تواند در تضاد با سلامتی و به خصوص سلامتی پوست باشد.

آنها معتقدند که شیر حاوی ترکیبات خاصی برای رشد سریع گوساله ها است. مانند شکر تصفیه شده، که به دلیل تاثیرات خاصی که دارد باعث رشد غدد چربی در بدن مصرف کننده می شود ، در این حالت چربی بیشتری در پوست تولید می می شود و در نهایت محیط مناسبی برای میکروارگانیسم های بیماریزا فراهم می کند. از این رو می توان این ادعا را داشت که تاثیر لبنیات بر پوست البته در صورت مصرف نسبتاً زیاد می تواند مضر باشد، به طوری که از کیفیت آن بکاهد.

این مهم را در نظر داشته باشید که شیر خود یک غذای کامل است و می تواند بسیاری از نیاز های بدنی فرد را تامین نماید. خصوصاً برای افرادی که پوست حساس دارند یا در دوره و سن رشد هستند ، مستعد آکنه و جوش هستند ، زیرا این ماده همراه با سایر مواد مصرف می شود و با ترکیب شدن با دیگر مواد می تواند به راحتی میزان چربی پوست را افزایش دهد.

پوست زیبا با لبنیات - دکتر قشلاق

نداشتن تنوع غذایی بالا و تاثیر تان بر سلامتی

برای بررسی تاثیر لبنیات بر پوست باید بدون شک رژیم غذایی فرد را نیز زیر ذره بین قرار دهیم. تغذیه روزانه انرژی مورد نیاز برای فعالیتهای مهم غیر ارادی و داوطلبانه و سایر نیازهای ضروری را تامین می کند. علاوه بر این وعده های غذایی و دیگر چیزهایی که در طول روز میخوریم، دیگر مواد ضروری و ریز مغذی ها برای ساخت ، ترمیم ، رشد و تغییرات فیزیولوژیکی فراهم می کند. (ویتامین های محلول در چربی ، آب ، کلیه آمینو اسیدهای ضروری) اسیدهای آمینه ضروری و غیر ضروری) مواد معدنی ساختاری و آنزیم های فلزی) مقدار ثابت به روشی متعادل ، بنابراین در همان زمان احساس سیری و عدم گرسنگی کامل دارید گرسنگی پنهان در میلیاردها سلول و بافت ایجاد نمی شود.با توجه به تست ها و آزمایش های صورت گرفته شیر کامل و بدون دستکاری شده حاوی تمام این ریز مغذی ها است که می تواند در تامین ریز مغذی های مورد نیاز بدن و سلامت و شادابی پوست بسیار موثر باشد.

بررسی نقش فلور میکروبی در بافت های پوست

سو هاضمه و جذب حاصل از ناراحتی دستگاه گوارش (پروبیوتیک ها و عوامل بیماری زا) تحت هر شرایطی یا به دلیل استفاده طولانی مدت از آنتی بیوتیک ، مصرف ناکافی پروبیوتیک ها یا عدم تحمل مواد غذایی می تواند در تامین عناصر ریز مغذی کافی برای بدن نقش بسزایی داشته باشد. حمله و تجمع میکروارگانیسم های تخمیر بی فایده و مضر در روده ها ، زمینه را برای ایجاد اختلال در هضم ، جذب ، پوسیدگی و اتصال ، دفع مواد زائد فراهم می کند که در این حالت سلامتی بدن و پوست به خطر می افتد.

نقش فلور میکروبی در بافت پوست-دکتر قشلاق

چگونه سیستم ایمنی بدن را تقویت کنیم؟

با توجه به تحقیقات صورت گرفته سلولهای سازنده مخاط روده به عنوان سدی محافظتی بسیار محکم و قابل اعتماد در برابر ورود و خروج بسیاری از ترکیبات بیماریزا و حساس و میکروارگانیسم های مهاجم هستند که نقش بسیار مهم در سلامتی هر فرد دارند. در کنار بسیاری از وظایف مختلف، به منظور هضم ، جذب و دفع ، این سلول ها به طور دائم اجازه انجام این فرایند ها را صادر میکنند.اما در مقابل از داخل شدن بسیاری  از پروبیوتیک‌هایی که در زمره ارگانیک طبیعی مواد غذایی مصرفی می باشند؛ به طوری که در شکل های مکمل‌های پروبیوتیکی به حالت آپشنال به دستگاه گوارشی ورود می یابند؛ و به مدد آن‌ها با توان و تاثیر گذاری بیشتری میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا یا عوامل نفوذی را قلع‌ و قمع می نماید تا جایی که فضای استقرار آن‌ها را تا جای ممکن محدود و تنگ‌تر می‌سازد.

بهره گیری از انواع محصولات لبنیاتی پروبیوتیک با پیروی از برنامه ای منظم در تنظیم فلور میکروبی روده بسیار تاثیر گذاری می باشد و بر ترمیم و بهبود بافت پوست و بالا بردن کیفیت آن نقش قابل توجهی دارد.

دیدگاه‌ها (0)

*
*