logo
صنایع ماشین سازی دکتر قشلاق
صنایع ماشین سازی دکتر قشلاق

بررسی انواع شانه های جوجه کشی 

بررسی انواع شانه جوجه کشی

بررسی انواع شانه های جوجه کشی 

افرادی که در زمینه جوجه کشی به صورت حرفه ای فعالیت می کنند به هنگام خرید دستگاه جوجه کشی فاکتور های مختلفی را در نظر میگیرند که در این میان شانه ها با توجه به نقش که دارند اهمیت بالایی را به خود اختصاص داده است . در واقع شانه ها به عنوان جایگاهی برای نگهداری تخم های نطفه دار می باشند و به همین دلیل کیفیت بالای آن ها ضمانت کننده سرمایه شما می باشد .

باید به این نکته توجه داشت که این محصولات در انواع شکل ها طراحی و تولید می شوند و هر کدام با توجه به ساختاری که دارند تخم های نطفه دار را به حرکت در می آورند . شایان ذکر است که فرایند چرخش از چسبیدن نطفه به پوسته تخم جلوگیری می کند .

علاوه بر این اگر فرایند چرخش با کیفیت بالایی انجام شود درصد جوجه کشی و همچنین راندمان کار به میزان قابل توجهی بالا می رود . در ابتدا این مطلب مورد بررسی قرار داده می شود که شانه خوب از چه ویژگی هایی برخوردار است برای آگاهی کامل از این مطلب شما را به ادامه خواندن این مقاله دعوت می کنم .

یک شانه خوب باید تخم های نطفه دار را به خوبی و به صورت کاملاً قالب در خود جای دهد . در این حالت اگر ضربه ای به دستگاه وارد شود تخم های نطفه دار از گزند سقوط در امان می مانند .

مورد دیگر جنس و دوام شانه می باشد . در انتخاب شانه باید به این نکته نیز توجه داشت که تعداد بالای تخم نطفه دار با توجه به وزنی که دارند می توانند شانه را با تغییر شکل یا خمیدگی مواجه کند از این رو جنس و کیفیت آن می تواند اهمیت بالایی را به خود اختصاص دهد .

باید قیمتی که برای آن تعیین می شود معقول و مناسب باشد تا کاربر در خرید آن با هیچ مشکلی مواجه نشود .

شانه های همه کاره

شانه جوجه کشی همه کاره، یکی دیگر از مدل هایی است که با الگوبرداری از نمونه های استفاده شده در محصولات شرکت آرکام موجود در کره جنوبی طراحی و تولید می شود . شانه های نام برده در قسمت بالای سبد هچ قرار داده می شوند که و در واقع در محصولاتی که از این نوع شانه های بهره برده اند ظرفیت شامل مجموع ظرفیت سبد هچ و شانه می باشد .

شانه های جوجه کشی همه کاره

در قسمت داخلی این شانه های تعدادی جدا کننده قرار داده شده که این امکان را برای کاربر ایجاد می کند تا از هر نوع تخم نطفه دار در سایز های مختلف به جوجه کشی بپردازد. کاربر می تواند جداکننده های داخل شانه را با توجه به اندازه تخم ها تنظیم نماید.

باید به این نکته توجه داشت که در قسمت بالای این شانه ها، موتوری قرار داده شده که با کارکرد خود و با اتکا بر تکنولوژی بالای شانه ها، اقدام به چرخش ۳۶۰ درجه تخم های نطفه دار می نماید . شایان ذکر است که چرخش ۳۶۰ درجه باعث می شود نطفه در قسمت مرکز تخم قرار بگیرد و این خود در بالا بردن بازده جوجه کشی بسیار حائز اهمیت می باشد .

ایراد های وارد بر این شانه 

این شانه ها از ساختار ایده آلی برخوردار است و تنها ایرادی که می توان در نظر گرفت قیمت بالای آن می باشد که این امر نیز با توجه به کیفیت محصول در نظر گرفته شده است .

نقاط قوت شانه همه کاره 

  • با استفاده از این شانه ها کاربر می تواند از انواع تخم های نطفه دار در هر اندازه ای به جوجه کشی بپردازد
  • قابلیت چرخش تخم های نطفه دار به صورت کامل
  • امکان تعویض و جایگزین کردن در صورت بروز مشکل ، شکستگی با خرابی
  • امکان جوجه کشی از تخم های نطفه دار همگن در سایز های مختلف به صورت همزمان

بررسی شانه مخصوص 

شانه های مخصوص جوجه کشی در ۳ سایز طراحی و تولید می شود که این امکان را برای کاربر ایجاد کند تا از تخم های نطفه دار کوچک ، متوسط و بزرگ به جوجه کشی بپردازد .

شانه جوجه کشی مخصوص

نقاط ضعف شانه های مخصوص

مورد اول که باید به آن توجه شود محدودیت این نوع از شانه ها می باشد. طراحی شانه های مخصوص به گونه ای است که هر کدام تنها برای جوجه کشی از اندازه های محدود مورد استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل در صورتی که کاربر قصد جوجه کشی از تخم های نطفه دار مختلف را داشته باشد باید اقدام به خرید شانه مخصوص به آن نماید .

با استناد بر مورد ذکر شده با بهره گیری از این شانه ها کاربر نمی تواند به صورت همزمان از چند نوع تخم نطفه دار همگن با سایز های مختلف به صورت همزمان به جوجه کشی بپردازد .

شانه های مخصوص جوجه کشی، با توجه به طراحی و ساختاری که دارند می توانند تخم های نطفه دار را تنها تا ۹۰ درجه یعنی ۴۵ درجه به سمت چپ و ۴۵ درجه به سمت راست به چرخش در بیاورند .

علاوه بر موارد ذکر شده اگر این شانه ها با خرابی و یا مشکلی مواجه شوند، فرایند تعویض آنها ممکن است کمی طول بکشد.

نقاط قوت این محصول 

شانه های همه کاره با توجه به موادی که در ساخت آن مورد استفاده قرار گرفته از دوام و کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل تحت تاثیر وزن تخم های نطفه دار دچار شکستگی و یا خمیدگی نمی شود .

قسمت قرارگیری تخم های نطفه دار به صورت شاخکی می باشد که دارای اندکی حالت انعطاف پذیری است و همین امر باعث شده تا تخم های نطفه دار به صورت قالب در آنها قرار می گیرند .

برای رفاه حال کاربر قیمت در نظر گرفته شده برای این کالا با کمترین سود می باشد از این رو کاربر می تواند به راحتی با قیمتی معقول اقدام به خرید این شانه های نماید .

شانه های غلطکی

آخرین نمونه ای که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم شانه غلطکی می باشند. شانه های نام برده آخرین ورژن تولید شده می باشد که کیفیت بالایی را به خود اختصاص داده است. شانه غلطکی از تعدادی لوله از جنس ABS تشکیل شده و به یک موتور متصل می باشد . تخم های نطفه دار بر روی این شانه های به صورت ۳۶۰ درجه به چرخش در می آیند.

در واقع فرایند چرخش به شکلی است که تخم ها بین دو لوله قرار می گیرند و موتور با کارکرد خود لوله ها را در یک سمت به چرخش در می آورند که در این حالت تخم های بدون کوچکترین جا به جایی در حالت سکون به چرخش در می آید.

شانه دستگاه جوجه کشی

ایراد های وارد بر این محصول 

این محصول در مقایسه با دو محصول قبلی از قیمت بالایی برخوردار است. باید به این نکته هم توجه داشت که در صورت بروز خرابی یا آسیب دیدگی، فرایند تعویض آن اندکی دشوار می باشد، از طرف دیگر باید این نکته را نیز در نظر گرفت، جدید بودن این محصول باعث شده تا تولید کننده های کمی در زمینه ساخت آن مشغول به کار باشند .

نقاط قوت شانه غلطکی 

با استفاده از این شانه های تخم های نطفه دار به صورت کامل یعنی ۳۶۰ درجه بدون وارد شدن کم ترین شوک یا ضربه ای به چرخش در می آیند . کاربر با استفاده از این محصول می تواند از انواع تخم های نطفه دار بدون هیچ محدودیتی به جوجه کشی بپردازد .

دیدگاه‌ها (0)

*
*