کره گیر

خرید انواع کره گیر برقی

دستگاه کره گیر ابزاری برقی و اتوماتیک می باشد که عمل تبدیل ماست به کره را در مدت زمانی کوتاه فراهم میکند . دکتر قشلاق از جمله بزرگترین تولید کننده های دستگاه های کره گیر می باشد که نمونه های مختلف تولیدی آن را در زیر میتوانید مشاهده کنید :

کره گیر خانگی و کارگاهی

کره گیر صنعتی


کره گیر یا مشک برقی همانطور که اشاره شد ابزاری برای تولید کره می باشد. این دستگاه نمونه ای اتوماتیک از مشک های سنتی می باشد که بیشتر توسط عشایر برای تولید کره و دوغ استفاده می شده است.

انواع کره گیر ها :

کره گیر ها از نظر کاربر به ۳ دسته تقسیم بندی می شوند :

– کره گیر خانگی : کره گیر های خانگی دارای ظرفیت پایینی بوده به گونه ای که با مقدار کمی هم ماست می توان کره ی مورد نیاز را تهیه کرد . این دستگاه ها از نظر اندازه نیز کوچک بوده و فضای کمتری را اشغال می کنند. در نظر داشته باشید که کره گیر های خانگی امکان استفاده در کارگاه های کوچک را نیز دارند و از این نظر مشکلی برای دستگاه ایجاد نخواهد شد.

– کره گیر کارگاهی : کره گیر کارگاهی در دو نمونه تولید میشود . یک نمونه همانند کره گیر های خانگی می باشند با این تفاوت که حجم بیشتری دارند. نمونه ی بعدی کره گیرهایی می باشند که به دلیل حجم بالا و نیاز به قدرت زیاد از برق ۳ فاز صنعتی برای تامین انرژی استفاده میکنند که این دستگاه ها بیشتر در کارگاه های بزرگ مورد استفاده قرار میگیرند .

– کره گیر صنعتی : کره گیر های صنعتی در کارخانه های تولید مواد لبنی و در خط تولید این کارخانه ها مورد استفاده قرار میگیرند . توجه به این نکته مهم می باشد که این دستگاه ها نیازی به تبدیل ماست به کره ندارند و پس از گذر شیر از دستگاه سپراتور ، خامه را به کره تبدیل میکنند. فرایند تولید این نوع از کره ها به کل با کره گیر های خانگی و کارگاهی متفاوت می باشد.

فاکتورهای انتخاب کره گیر :

برای خرید کره گیر ، آشنایی با یکسری از فاکتورها ضروری می باشد . این فاکتورها علاوه بر اینکه امکان خرید یک دستگاه مناسب را برای شما فراهم میکند، اطلاعات شما در مورد فرایند های کره گیری را نیز افزایش خواهد داد. در این بخش فاکتورهای انتخاب کره گیر خانگی و کارگاهی را توضیح خواهیم داد.

– ظرفیت دستگاه : اولین فاکتور ظرفیت کره گیر است. سعی کنید کره گیری انتخاب کنید که از نظر ظرفیت بسیار بیشتر از نیاز شما نباشد . توجه داشته باشید که در تبدیل ماست به کره ، یک سهم از ده سهم موادی که داخل مخزن ریخته میشود آب است و ما بقیه باید ماست باشد. از این رو اگر مصرف پایینی دارید دستگاه هایی با ظرفیت خیلی زیاد تهیه نکنید . کره گیر خانگی مناسب برای مصرف عادی در خانه بهتر است کمتر از ۴۰ لیتر ظرفیت داشت باشد .

– بدنه کره گیر : بدنه دستگاه کره گیر باید از جنسی انتخاب شود که امکان زنگ زدگی آن صفر باشد . چرا که دستگاه به صورت مستقیم با مواد لبنی در ارتباط بوده و کوچکترین زنگ زدگی امکان ورود آلودگی به داخل مواد لبنی را فراهم کرده و مشکلات بهداشتی فراوانی ایجاد خواهد کرد. از سویی دیگر، زنگ زدگی در طول عمر دستگاه نیز تاثیر مستقیمی گذاشته و باعث کاهش شدید طول عمر دستگاه خواهد شد. بدنه ی مناسب برای کره گیر ها ، استیل و یا آلومینیوم می باشد که امکان زنگ زدگی آنها صفر درصد است.

– بالازن یا پایین زن : کره گیر های تولیدی در دو مدل بالازن و پایین زن تولید میشوند. در مدل بالازن ، موتور در بالا قرار گرفته و چرخاننده ی مخصوص را می چرخاند. در مدل پایین زن موتور در قسمت پایینی دستگاه قرار میگیرد. در نمونه هایی که ظرفیت بالایی دارند، بهتر است از نمونه های کره گیر پایین زن استفاده شود. این نمونه ها با استفاده از تسمه فولی به موتور متصل شده و فشار کمتری را به موتور منتقل میکنند و از سویی دیگر توان بالاتری را نیز می توانند مهیا کنند. مدل های بالازن برای ظرفیت های پایین و خانگی بهترین نمونه می باشند.

– شیر تخلیه : داشتن شیرتخلیه برای کره گیر یک مزیت بحساب می آید مخصوصا اگر دستگاه ظرفیت بالایی داشته باشد و جابجایی آن برای تخلیه ی مواد باقی مانده آسان نباشد. پس از تهیه کره ، مواد باقی مانده همان دوغ است که از طریق شیر تخلیه می توان آنها را به راحتی تخلیه کرد.

کره گیر های برقی به طور کلی در دو نوع بالازن و پایین زن توسط صنایع ماشین سازی طراحی و تولید می شوند، که هر کدام از آنها دارای ظرفیت های مختلفی هستند. این دستگاه ها می توانند در مدت زمانی کمتر از ۱ ساعت طی فرایندی چربی را از ماست تفکیک کرده و در نهایت دو محصول کره و دوغ طبیعی تولید کند. کارخانه دکتر قشلاق با تجربه ای نزدیک به ۳ دهه توانسته با بهره گیری از مهندسین مجرب و با اتکا بر خط تولید وسیع انواع تجهیزات لبنیاتی در ظرفیت های خانگی، نیمه صنعتی و بزرگ صنعتی تولید نماید.

عوامل موثر بر قیمت کره گیر :

از جمله مهمترین دغدغه های خریداران مشک برقی، قیمت دستگاه می باشد. در خرید دستگاه سعی کنید فاکتورهای اشاره شده را به دقت بررسی کنید و مستقیما اقدام به خرید دستگاه ارزان قیمت نکنید. قیمت ارزان میتواند به دلیل استفاده از تجهیزات نامناسب در داخل دستگاه باشد و از این رو خرید به صرفه ای بشمار نیاید . همچنین قیمت گران نیز دلیلی بر کیفیت بالای دستگاه نیست ، از این رو می باشد که پیشنهاد میکنیم حتما با کارشناسان این حوزه در خصوص خرید دستگاه مشورت کرده و بهترین دستگاه را با بهترین قیمت (نه ارزان و نه گران) خریداری کنید.

نحوه عملکرد مشک برقی :

دستگاه مشک برقی ، همانطور که اشاره شد عملکردی اتوماتیک دارد. در این دستگاه پس از تمیز کردن مخزن ، ماست داخل مخزن ریخته میشود. ماست باید پرچرب باشد وگرنه میزان کره ی تولیدی بسیار پایین خواهد بود. در کنار ماست مقداری نیز باید آب در داخل دستگاه ریخته شود. به طور کلی در داخل دستگاه ، ۹۰ درصد ماست و ۱۰ درصد آب باید ریخته شود.

پس از ریختن مواد ، درب دستگاه چفت شده و دکمه ی استارت فشار داده میشود. سپس چرخاننده ی مخصوص کره گیر ، شروع به عمل کرده و با سرعتی ثابت مواد را هم میزند. پس از گذشت کمتر از ۲ ساعت (بسته به مقدار داخل دستگاه) ، دستگاه را خاموش کنید . با باز کردن درب دستگاه ، مشاهده خواهید کرد که کره بر روی دستگاه جمع شده است و پس از جمع آوری این کره ها ، میتوانید شیرتخلیه را باز کرده تا مواد باقی مانده که همان دوغ سنتی است از دستگاه تخلیه شوند.

پس از پایان کار دستگاه ، مخزن را به صورت کامل و دقیق بشویید چرا که در صورت ماندن مواد داخل مخزن ، امکان ایجاد آلودگی در سری بعدی کره گیری بسیار بالا خواهد بود.

کره گیر های دکتر قشلاق :

صنایع ماشین سازی دکتر قشلاق نزدیک به ۳ دهه می باشد که در عرصه ی تولید دستگاه های لبنیاتی فعالیت دارد. تولید انواع دستگاه های کره گیر خانگی ، کارگاهی و صنعتی از جمله مهمترین دستگاه های تولیدی این شرکت می باشد که با رعایت تمامی استانداردهای این حوزه و با بهره مندی از تکنولوژی های روز جهان طراحی و تولید میشوند.

از جمله مهمترین مواردی که این تولید کننده در نظر گرفته است، تولید دستگاه هایی با ظرفیت های مختلف و تامین نیاز اقشار مختلف جامعه می باشد .

گارانتی و خدمات پس از فروش :

دستگاه های کره گیر تولیدی دکتر قشلاق ، دارای ۱ سال گارانتی بی قید و شرط و ۱۰ سال خدمات پس از فروش می باشد. خدمات پس از فروش طولانی مدت درنظر گرفته برای این دستگاه، امکان تهیه قطعات یدکی دستگاه را برای سال های پس از خرید نیز مهیا می کند که گزینه ای بسیار مطلوب برای مشک برقی می باشد که طول عمر بالایی دارد.

صنایع ماشین سازی دکتر قشلاق در پروسه مونتاژ و تولید تک به تک دستگاه ها سیستم کنترل کیفیت چند مرحله ای در نظر گرفته است که تنها در صورت تایید کارشناس بخش مربوطه، فرایند تولید دستگاه ادامه پیدا می کند. و محصول نهایی با کیفیت بیشتری به دست خریدار برسد.


پرسش های متداول :

دستگاه کره گیر برقی است یا دستی ؟

کره گیر های ارائه شده در دکتر قشلاق ، به صورت کامل برقی و تمام اتوماتیک می باشند.

آیا امکان خرید اینترنتی کره گیر وجود دارد ؟

بله ، امکان خرید تمامی انواع کره گیر خانگی و کره گیر کارگاهی دکتر قشلاق به صورت اینترتی وجود دارد.

قیمت کره گیر برقی چقدر است ؟

قیمت کره گیر بسته به نوع طراحی آن و همینطور حجم کره گیر می باشد. فروشگاه دکتر قشلاق به دلیل عرضه ی مستقیم محصول از کارخانه، قیمت پایینتری نسبت به بازار دارد .

مشک برقی با کره گیر برقی چه تفاوتی دارد ؟

مشک برقی همان کره گیر برقی است . با توجه به کاربر مشک از قدیم الایام به منظور کره گیری ، دستگاه کره گیر  با عنوان مشک برقی نیز شناخته میشود.